Rodzaje kredytów hipotecznych – o czym należy pamiętać?

Choć wiele osób ma jednoznaczne skojarzenia odnośnie kredytów hipotecznych odnoszące się do finansowania w ten sposób zakupu nieruchomości, istnieją także inne rozwiązania. Kredyt hipoteczny jest udzielany na określony cel, który jest ustalony w umowie z instytucją bankową. To od kształtu porozumienia zależy, w jaki sposób będzie można wykorzystać uzyskane tą drogą środki. Dobrze jest więc dysponować wiedzą w temacie tego, jakie rodzaje kredytów hipotecznych można znaleźć na rynku. Takie informacje mogą przydać się w kontekście różnego rodzaju przedsięwzięć.

Kredyty hipoteczne na zakup mieszkania lub domu

Chyba najpopularniejszym wariantem kredytu hipotecznego jest właśnie zakup nieruchomości. Wiele osób decyduje się sfinansować w ten sposób nabycie domu, czy też mieszkania. Niejednokrotnie taka opcja może być naprawdę ciekawa, jeśli nie chce się czekać, aż samemu uzbiera się określoną sumę pieniędzy. Ten proces może bowiem nieraz długo zająć. Tymczasem niektórzy pragną jak najszybciej móc cieszyć się swoim własnym lokalem. Trzeba jednak pamiętać o tym, że często przy kredytach hipotecznych wymagany jest wkład własny. Poza tym zabezpieczeniem spłaty zobowiązania jest tutaj nieruchomość, więc konsekwencje niewywiązywania się z ustaleń z bankiem mogą być naprawdę dotkliwe. Takie decyzje muszą być dobrze przemyślane.

This entry was posted in:  , and tagged: . Please bookmark the .

Na co można wziąć kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny przeznaczony jest na określony cel. Oznacza to, że w umowie z bankiem jest jasno wskazane, na co możemy spożytkować uzyskane tym sposobem pieniądze. Wiele osób utożsamia ten rodzaj zobowiązania wyłącznie z przeznaczeniem na zakup mieszkania lub domu. Tymczasem nie jest to prawda – istnieją także inne możliwości. Zawsze powinniśmy zatem zweryfikować ofertę pod tym kątem, aby wiedzieć, na co możemy wykorzystać otrzymaną kwotę. Jakie są przykłady zastosowań kredytu hipotecznego?

This entry was posted in:  , and tagged: . Please bookmark the .

Jak dostać kredyt na mieszkanie?

Z pewnością każdy z ans choć raz zastanawiał się nad zaciągnięciem kredytu na kupno mieszkania bądź budowę domu, wielu z nas taki kredyt zaciągnęło jednak niektórzy bali się ryzyka ponieważ jak każdy kredyt ten również wiąże się z wieloma wadami oraz ryzykiem. Pamiętajmy również o tym, że nie każdy otrzyma pozytywną decyzję banku gdyż zaciągnięcie kredytu wiąże się z wieloma warunkami które musimy spełnić.

Podstawowe warunki – wkład własny

Zgodnie z „rekomendacją S” Komisji Nadzoru Finansowego, kwota kredytu hipotecznego nie może być wyższa, niż 85 proc. wartości nieruchomości. Pozostała część musi zostać sfinansowana z pieniędzy kredytobiorcy, czyli tzw. wkładu własnego. Wkład własny to jak się okazuje podstawa. Otrzymanie kredytu bez wyłożenia prywatnych środków finansowych, jest możliwe tylko w sytuacji dokonania zabezpieczenia na innej nieruchomości którą posiadamy lub skorzystania z programu Mieszkanie dla Młodych.

This entry was posted in:  , and tagged: . Please bookmark the .