Uwaga! Koniec z chwilówkami!

Być może tytuł niniejszego artykułu zbytnio "straszy", ale czytając opinie specjalistów z branży pożyczek chwilówek, można odnieść wrażenie, że pewna epoka w tym segmencie rynku właśnie się skończyła. Nowe obostrzenia nałożone na firmy pożyczkowe poważnie ograniczają ich działalność, zmuszając te mniejsze do zawieszenia lub – co gorsza – zamknięcia własnej działalności. Czy zatem rozwiązania oferowane przez rząd mają jeszcze jakiś sens?

This entry was posted in:  , and tagged: . Please bookmark the .

Jak unikać kosztów kredytowych i czym jest darmowy kredyt gotówkowy.

Ilość osób chętnych do podjęcia się zobowiązania stale rośnie. Mieszkańcy wielkich miast jak i mniejszych okolicznych miasteczek są przekonania, że kredyt gotówkowy to antidotum na realny rozwój społeczny. Większa suma środków jakie posiadamy otwiera przed nami drogę do kształtowania naszej przyszłej sytuacji. Trzeba jednak pamiętać, że oprócz pożyczenia pieniędzy musimy również zadbać o regularna spłatę naszego długu. Co robić by kredyt nie obciążył na maksymalnie? Czy istnieją jakieś sprawdzone sposobny na odsunięcie kosztów około kredytowych, sprawdź na PortalBankowy.info jak podchodzić do tego tematu racjonalnie.

Podstawy i narzędzia bankowe do obniżania kosztów.

Umiejętne analizowanie kredytów i ofert, które śle nam Bank to sztuka wymagająca nie tylko sporej wiedzy finansowej i zachowawczej, lecz również poczucie kreatywności. Jest rzeczą oczywistą, że nie podejmiemy się kredytu gotówkowego z bardzo wysokim oprocentowaniem RRSO. Mamy świadomość, że spłata kredytu nie może być zdecydowanie większa niż środki jakie pożyczyliśmy. Niestety bardzo dużo osób nie zwraca uwagi na warunki i umowę kredytową. Dla sporej rzeszy osób liczy się jedynie fakt, że ktoś w tym przypadku np. parabank chce pożyczyć jakieś środki. Takie postępowanie nie przynosi trwałych korzyści.

This entry was posted in:  , and tagged: ,,,,,. Please bookmark the .

Raty równe i malejące

Bardzo często zastanawiając się nad zaciągnięciem kredytu hipotecznego analizujemy tą decyzje pod wieloma różnymi względami. Bierzemy wówczas pod uwagę możliwe do wyboru raty kredytu. I tutaj banki stawiają przed nami raty malejące lub raty równe W zasadzie każde z tych rozwiązań będzie miało swoje wady i zalety jednak warto to dokładnie przeanalizować.

Bardzo często mówi się że wybierając raty malejące zamiast równych możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy. Niestety to nie do końca prawda. To rozwiązanie tylko w teorii wygląda tak bardzo korzystnie, w praktyce może okazać się nieco inaczej. W przypadku kredytu hipotecznego, korzystniej jest wybrać ratę równą. Rata malejąca może być dobrym rozwiązaniem np. dla starszych kredytobiorców.

This entry was posted in:  , and tagged: . Please bookmark the .