Rodzaje kredytów samochodowych

Jeżeli nasze stare auto nie bardzo nadaje się już do eksploatacji, doskonałym rozwiązaniem może okazać się podjęcie decyzji o zakupie nowego. Jednak co zrobić w przypadku, kiedy nasze finanse nie pozwalają nam na zakup pojazdu za gotówkę? Kredyty samochodowe mogą okazać się tu jedyną opcją, dzięki której będziemy mogli pozbyć się wysłużonego golfa czy matiza. Powinniśmy zapoznać się z licznymi ofertami banków lub autobanków. Te z kolei wyróżniają się korzystniejszym oprocentowaniem. Jeżeli jednak zdecydujemy się na ofertę placówki bankowej, możemy trafić zarówno na tradycyjne kredyty, które oferują raty rosnące i malejące, a także całe mnóstwo innych produktów, takich jak chociażby kredyt 50/50 czy 4x25%. Obydwie propozycje kredytowania polegają przede wszystkim na rozłożeniu ceny auta na równe raty, które płacimy raz w roku. Nie należy ulegać złudnym nadziejom, że są to oferty nieoprocentowane, jak często przedstawiają je dilerzy. Faktem jest, że nominalna stopa procentowa w tym przypadku rzeczywiście wynosi zero, jednak klient nazywany również kredytobiorcą, musi bez wątpienia ponieść wszelkie koszty związane z ubezpieczeniem. Takich pułapek może być znacznie więcej. Dlatego nie należy pochopnie decydować się na pierwszą z brzegu ofertę. Konsultacja telefoniczna z konsultantem bankowym korzystanie z dostępnych online kalkulatorów kredytowych czy bezpośrednia wizyta w banku, może okazać się dla nas zbawienna.

This entry was posted in:  , and tagged: . Please bookmark the .

Co musisz wiedzieć o konsolidacji zadłużenia?

Problemy ekonomiczne gospodarstw domowych wiążą się często z nadmiernym zadłużeniem. Jeżeli wykorzystujesz wiele kredytów gotówkowych jednocześnie czasami będziesz miał do czynienia z konsolidacją. Prawidłowe podejście do konsolidacji jest w stanie praktycznie natychmiast wyprowadzić budżet domowy z problemów finansowych. Co musisz wiedzieć o konsolidacji zadłużenia zanim podejmiesz decyzję o restrukturyzacji? Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych wskazówek, a wskazówki znajdziesz również na kredyt-dla-was.com.pl, gdzie jest wiele artykułów na temat finansów.

This entry was posted in:  , and tagged: ,,,,,. Please bookmark the .

Konsolidacja kredytu gotówkowego szansą uniknięcia problemów finansowych

Kredytobiorcy w wielu przypadkach muszą mierzyć się z dużymi kłopotami finansowymi. Brak spłaty zobowiązania we właściwych terminach pociąga za sobą nie tylko odsetki karne, wezwania baku lub innych instytucji kredytowych, ale przede wszystkim ogranicza potencjał historii kredytowej. A to już bardzo duży kłopot, jeżeli chcesz w późniejszym terminie pozyskać kolejną pożyczkę gotówkową. W artykule dowiesz się, jak prawidłowo przebiega konsolidacja kredytu i co zrobić, aby przejść ją w sposób całkowicie bezbolesny dla budżetu domowego.

This entry was posted in:  , and tagged: ,,,,. Please bookmark the .