Raty równe i malejące

Bardzo często zastanawiając się nad zaciągnięciem kredytu hipotecznego analizujemy tą decyzje pod wieloma różnymi względami. Bierzemy wówczas pod uwagę możliwe do wyboru raty kredytu. I tutaj banki stawiają przed nami raty malejące lub raty równe W zasadzie każde z tych rozwiązań będzie miało swoje wady i zalety jednak warto to dokładnie przeanalizować.

Bardzo często mówi się że wybierając raty malejące zamiast równych możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy. Niestety to nie do końca prawda. To rozwiązanie tylko w teorii wygląda tak bardzo korzystnie, w praktyce może okazać się nieco inaczej. W przypadku kredytu hipotecznego, korzystniej jest wybrać ratę równą. Rata malejąca może być dobrym rozwiązaniem np. dla starszych kredytobiorców.

This entry was posted in:  , and tagged: . Please bookmark the .

Rodzaje kredytów hipotecznych – o czym należy pamiętać?

Choć wiele osób ma jednoznaczne skojarzenia odnośnie kredytów hipotecznych odnoszące się do finansowania w ten sposób zakupu nieruchomości, istnieją także inne rozwiązania. Kredyt hipoteczny jest udzielany na określony cel, który jest ustalony w umowie z instytucją bankową. To od kształtu porozumienia zależy, w jaki sposób będzie można wykorzystać uzyskane tą drogą środki. Dobrze jest więc dysponować wiedzą w temacie tego, jakie rodzaje kredytów hipotecznych można znaleźć na rynku. Takie informacje mogą przydać się w kontekście różnego rodzaju przedsięwzięć.

Kredyty hipoteczne na zakup mieszkania lub domu

Chyba najpopularniejszym wariantem kredytu hipotecznego jest właśnie zakup nieruchomości. Wiele osób decyduje się sfinansować w ten sposób nabycie domu, czy też mieszkania. Niejednokrotnie taka opcja może być naprawdę ciekawa, jeśli nie chce się czekać, aż samemu uzbiera się określoną sumę pieniędzy. Ten proces może bowiem nieraz długo zająć. Tymczasem niektórzy pragną jak najszybciej móc cieszyć się swoim własnym lokalem. Trzeba jednak pamiętać o tym, że często przy kredytach hipotecznych wymagany jest wkład własny. Poza tym zabezpieczeniem spłaty zobowiązania jest tutaj nieruchomość, więc konsekwencje niewywiązywania się z ustaleń z bankiem mogą być naprawdę dotkliwe. Takie decyzje muszą być dobrze przemyślane.

This entry was posted in:  , and tagged: . Please bookmark the .

Na co można wziąć kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny przeznaczony jest na określony cel. Oznacza to, że w umowie z bankiem jest jasno wskazane, na co możemy spożytkować uzyskane tym sposobem pieniądze. Wiele osób utożsamia ten rodzaj zobowiązania wyłącznie z przeznaczeniem na zakup mieszkania lub domu. Tymczasem nie jest to prawda – istnieją także inne możliwości. Zawsze powinniśmy zatem zweryfikować ofertę pod tym kątem, aby wiedzieć, na co możemy wykorzystać otrzymaną kwotę. Jakie są przykłady zastosowań kredytu hipotecznego?

This entry was posted in:  , and tagged: . Please bookmark the .