Strona domowa > > Charakterystyka kredytów konsolidacyjnych

Charakterystyka kredytów konsolidacyjnych

Określenie czym dokładnie są kredyty konsolidacyjne nie jest zadaniem najprostszym ponieważ część z ich cech nie jest stała i zmienia się w zależności od konkretnego przypadku. Stałe i pewne cechy to to, że kredyty konsolidacyjne są dalej kredytami oraz ich cel to spłata zobowiązań, które są właśnie konsolidowane, dzięki 17bankow.com dobierzesz najlepsze oferty konsolidacji.

Istotną cechą kredytów konsolidacyjnych jest to że częściowo nabywają one cechy produktów konsolidowanych a można łączyć w ten sposób zobowiązania różnego typu. I tak w jedną ratę połączymy raty wszystkich kredytów gotówkowych, możemy do tego dorzucić raty leasingu. Można także połączyć raty kredytu hipotecznego czy samochodowego. Kredyty konsolidacyjne charakteryzują się tym że często ich termin spłaty jest dłuższy niż łączonych w ten sposób innych zobowiązań, ale za to ich raty będą mniejsze. Jeśli połączymy kredyty gotówkowe, których oprocentowanie jest stosunkowo wysokie a czas spłaty krótki, to najprawdopodobniej zrobimy to aby obniżyć wysokość pojedynczej raty. Jest to możliwe, jednak czas realizacji przez to się wydłuży.

Główną wadą kredytów konsolidacyjnych jest to że płacimy praktycznie dwa razy za te same pieniądze w postaci prowizji. Dzieję się tak ponieważ za pierwszym razem zapłaciliśmy biorąc kredyty, które teraz konsolidujemy a teraz płacimy drugi raz za to żeby połączyć raty w jedną. Oczywiście jest możliwość pozyskania dodatkowych pieniędzy przy okazji konsolidowania rat. Czasami zdarza się że jesteśmy w stanie osiągnąć niższe oprocentowanie poprzez konsolidacje rat wielu kredytów, Jest to możliwe ponieważ poprzez wydłużenie spłaty bank będzie miał więcej czasu na naliczenie swoich odsetek przez co tak czy inaczej zarobi więcej niż poprzez spłatę każdego zobowiązania z osobna.

Można także konsolidować kredyty hipoteczne I inne kredyty długoterminoowe, często robi się to dla wygody bądź można ugrać jakieś dodatkowe korzyści wynikające z konwersji na kredyt konsolidacyjny. Do takich korzyści można zaliczyć na przykład przeniesienie części zobowiązań do swojego głównego banku, w którym są lepsze warunki takie jak na przykład opłaty za korzystanie z rachunku bankowego lub innych produktów finansowych. Konsolidacja kredytów hipotecznych można nastąpić także z innymi kredytami a raty do spłaty wcale nie muszą być stałe I mogą np rosnąć bądź maleć, jednak tego typu produkty są znacznie rzadsze I są bardziej personalizowane pod konkretnego klienta. Czasami warto wziąć kredyt konsolidacyjny ze względu właśnie na tą personalizację.

This entry was posted in:  , and tagged: . Please bookmark the .
:

Leave your comment below