Strona domowa > > Dokumenty w kredycie samochodowym.

Dokumenty w kredycie samochodowym.

Każdy kredyt o który staramy się w banku wiąże się z pewnymi formalnościami, które chcąc nie chcąc musimy spełnić. Banki starają się coraz bardziej upraszczać kwestie formalne, jednak to minimum musimy spełnić. Tak jest również w przypadku kredytu samochodowego a nawet kredyt mieszkaniowy - polecamy ranking na 17bankow.com.

Co przygotować do banku.

Przede wszystkim w banku musimy potwierdzić tożsamość. Zazwyczaj wymagane jest przedstawienie dwóch dokumentów na przykład dowodu osobistego i prawa jazdy. Możemy też posłużyć się paszportem. Kolejnym ważnym dokumentem jest dokument potwierdzający osiągane przez nas dochody. W przypadku umowy o pracę przedstawiamy zaświadczenie od pracodawcy, które zawiera informacje o zatrudnieniu i wysokości osiąganych dochodów. Natomiast jeśli prowadzimy działalność gospodarczą musimy przedstawić informację z CEIDG albo KRS, a także zaświadczenie o wysokości dochodów na przykład PIT-36, albo zaświadczenie z Urzędu Skarbowego. Warto wcześniej sprawdzić w banku co jest dla niego ważniejsze. Jeśli kredyt bierze emeryt albo rencista, wówczas bank wymaga przedstawienia decyzji o emeryturze bądź rencie, a także odcinek emerytury/renty, który potwierdzi otrzymywanie świadczenia.

Dokumenty samochodu.

Poza dokumentami dotyczącymi kredytobiorcy, bank poprosi o dokumenty samochodu. Dlatego już przed złożenie wniosku o kredyt musimy wiedzieć jaki konkretnie samochód chcemy kupić. Wśród wymaganych dokumentów znajdują się: kserokopia dowodu rejestracyjnego albo karty pojazdu, zaświadczenie z sądu, że samochód nie widnieje w rejestrze zastawów, umowa kupna-sprzedaży lub faktura.

Jak uprościć formalności.

Jeśli decydujemy się na zakup samochodu z salonu, formalności możemy jeszcze znacznie uprościć. Jest to możliwe gdy zdecydujemy się na kredyt w salonie samochodowym. Salony współpracują z tradycyjnymi bankami ale także mają własne banki na przykład Fiat Bank, Toyota Banki itd. Wszystkie formalności są wówczas załatwiane w jednym miejscu i z salonu wyjeżdżamy nowym samochodem i załatwioną kwestią sfinansowania zakupu. Poza tym decydując się na kredyt w banku samochodowym możemy również wynegocjować lepszą cenę pojazdu, a kredyt w takim banku zazwyczaj jest bardzo korzystny.

This entry was posted in:  , and tagged: . Please bookmark the .
:

Leave your comment below